Czy wiesz że balony lateksowe z nadrukiem zostały w swojej dzisiejsze postaci wynalezione już w Chinach w XIX wieku? Były wówczas używane przez cesarzy do przechowywania swoich podręcznych kosztowności. Obecnie balony reklamowe z papieru istnieją w wielu różnych postaciach. Począwszy od cienkich toreb z nadrukiem, poprzez balony lateksowe zbudowane z jednej, dwóch, trzech, a nawet czterech warstw papieru. balony takie mogą być gładkie lub tłoczone i mogą występować w jednym lub w wielu kolorach. W prawie wszystkich krajach świata są dostępne w opcji z nadrukiem lub bez. Jednak nie wszystkie firmy mogą wykonać balony lateksowe z nadrukiem na całej powierzchni. Stworzenie takiego nadruku jest możliwe tylko zanim arkusz papieru zostanie złożony i sklejony w torbę.

Niektóre modele toreb papierowych mogą posiadać dodatkowe składniki, zwiększające ich wytrzymałość. Z kolei do innych dodaje się inne substancje, sprawiające że balony są bardziej odporne na działanie wilgoci i promieniowanie UV. W końcu, balony lateksowe z nadrukiem mogą występować w różnych klasach i gamach jakości – od niskiej do wysokiej.

balony lateksowe z nadrukiem są uniwersalne. W wielu krajach są one używane jako zamienniki popularnych toreb foliowych. Często ten rodzaj toreb ma swoje drugie życie. Kiedy nie nadają się już do tego, aby przenosić w nich zakupy, przeznacza się je jako kosze na śmieci lub wypełnia ściętą trawą lub słomą i wiąże od góry. Wówczas balony lateksowe z nadrukiem zamieniają się w praktyczne i wygodne poduszki, które będą sprawowały tę funkcję tak długo, jak tylko to możliwe. Czyli do momentu, aż się całkowicie nie rozlecą.

Co jednak odpowiada za to, że lateksowe balony reklamowe są ta wytrzymałe i można w nich przenosić nawet ciężkie zakupy? Sekret tej zagadki tkwi w długości włókien. Są one na tyle długie, że bardzo trudno je uszkodzić mechanicznie. Dla przykładu, papier toaletowy posiada włókna bardzo krótkie. Jest to konieczne do tego, aby papier mógł się szybko rozpuścić w wodzie i nie doprowadzał do tworzenia się zatorów w kanalizacji. Zadaniem balony lateksowej z nadrukiem jest zagwarantowanie jak największej wytrzymałości. W tym celu selekcjonuje się specjalne, silne gatunki papieru, z którego dopiero wtedy powstają balony lateksowe.

Znając tych kilka ciekawych faktów, możesz zupełnie z innego punktu widzenia spojrzeć na balony lateksowe z nadrukiem i przekonać się, że są one rzeczywiście czymś więcej, niż tylko klasycznym sposobem na przenoszenie zakupów z miejsca na miejsce.